Prvá prehra starších žiakov

Muži A – IV. liga severozápad

Tr. Stankovce – Myjava 0:2 (0:0)

Zápas sa hral za krásneho slnečného počasia a za úplného bezvetria. Hral sa rýchly technický futbal, ktorý predvádzali 2 vyspelé kolektívy. Zápas bol od začiatku vyrovnaný a útoky sa striedali v rýchlych sledoch na oboch stranách. Obrany však pracovali spoľahlivo a do šancí sa hráči dostávali len sporadicky. A čo už prešlo cez obrany, riešili spoľahlivo brankári. Postupne si vytvorili miernu územnú prevahu hráči Trenč. Stankoviec, ale nič z toho nevyťažili. Hádam najväčšiu šancu 1. polčasu mal v 41. min. Poruban, ale hlavičkoval tesne nad brvno. Hneď po rozohratí išiel do brejku hosťujúci Copko, ale Zemanovič mu včasným vybehnutím šancu zmaril. Šancu nevyužil ani Hazda v 45. min, a tak sa prvý polčas skončil bezgólovou remízou.

Ani v druhom polčase sa obraz hry nezmenil a stále to bol úporný boj o každú loptu. V 50. min. sa dostal do samostatného úniku Repa, ale prestrelil bránu. V 51. min. išiel sám na brankára Hazda, ale obrovskú šancu nezužitkoval na gól. Domáci hráči začali preberať iniciatívu v zápase, ale potom prišli pre nich smolné 2 minúty. V 56. min. sa po náhodilej akcii dostal k lopte Copko a prekonal Zemanoviča – 0:1. Hneď po rozohraní domáci hráči zaútočili, ale po strate lopty išiel do brejku Vávra a jeho strela sa odrazila od ľavej tyče do brány – 0:2. Tempo hry sa potom zmiernilo a dlho sa hralo bez šancí. Až v 77. min. sa dostal do výbornej príležitosti Hazda, ale bol z toho len roh. V 83. min. mal šancu na druhej strane Sivák a jeho strelu zastavilo brvno. V 88. min. mal obrovskú šancu na strelenie kontaktného gólu Ďuráči, ale brankár mu strelu vyrazil na roh. Vo vyrovnanom zápase tak rozhodlo o výsledku premieňanie šancí.

góly: 56. Copko, 58. Vávra, ŽK: Kvasnica – Pecha, rozhodoval: Haring, 250 divákov.

TR. STANKOVCE: Zemanovič – Antošík, Blaško, Kvasnica, Repa, Hrubý (75. Polek), Hazda, Biras, Koprivňanský (30. Poruban, 73. Chudý), Ďuráči, Ančic. Tréner: R. Pevný.

Ostatné výsledky: Častkovce – Prečín 4:0, Domaniža – Holíč 3:2, N. Dubnica – Vrbové 1:2, J. Bohunice – Hlohovec 2:0, Boleráz – Šimonovany 3:1 Malženice – Partizánske 3:0, Tr. Teplice – V. Kostoľany 0:1. Dohrávka: Hlohovec – Myjava 1:0.

Muži B – VII. liga sever

Tr. Stankovce B – Dolná Poruba 1:2 (1:1)

Zápas sa hral za pekného, takmer letného slnečného počasia. Predchádzajúci zápas v Dolnej Porube sa skončil remízou, ale v tomto zápase bolo favoritom domáce mužstvo. V úvode zápasu pritlačili domáci hráči súpera k jeho bráne, ale z úvodného tlaku nič nevyťažili. Postupne sa hra vyrovnala a do útočných akcií sa zapájali aj hráči Dolnej Poruby. V 15. min. vyšla akcia domácemu mužstvu, k lopte sa dostal Mandinec a prízemnou strelou k pravej tyči prekonal Korčeka v bráne Dolnej Poruby – 1:0. Zápas bol aj po úvodnom góle vyrovnaný a útoky sa striedali na oboch stranách. V 24. min. sa tešili hráči Dolnej Poruby, keď Hamaňa prihral úplne voľnému Suchému a ten prekonal Horvátha – 1:1. Protiútoky Dolnej Poruby boli aj po tomto góle naďalej nebezpečné a Horváth musel často riešiť zložité situácie. Ani jedno z mužstiev si však nedokázalo vytvoriť výraznejší tlak a ďalší gól už do prestávky nepadol.

Aj v druhom polčase bol zápas vyrovnaný, ale dlhé minúty sa hralo bez šancí a bez ohrozenia súperovej brány. Tempo hry bolo oproti prvému polčasu pomalšie a hralo sa hlavne v strede poľa. Prvú šancu v druhom polčase mal až v 64. min. hosťujúci T. Suchý, ale Horváth jeho tvrdú strelu kryl. V 65. min. predviedol rýchlu individuálnu akciu domáci Gábor, ale jeho center nikto nespracoval. Hra sa postupne zrýchlila a pribúdali aj šance na oboch stranách, chýbalo však presnejšie zakončenie. V 81. min. išla Dolná Poruba do vedenia, keď Daško vyslal prudkú strelu na bránu, lopta sa odrazila od domáceho obrancu a skončila v sieti – 1:2. V závere zápasu domáce mužstvo vyvinulo maximálne úsilie v snahe o vyrovnanie, ale gól už nepadol, a tak domáce „béčko“ vyšlo už druhý krát po sebe doma bodovo naprázdno.

góly: 15. Mandinec – 24. T. Suchý, 81. Daško, rozhodoval: Nedbal, 120 divákov.

TR. STANKOVCE B: Horváth – Matejka, Zverbík, Berko, Arbet, Poruban (79. Minaroviech), Mandinec, Šišovský (81. Švajčík), Pekár (46. Beňovič), Hudec, Chudý (46. Gábor)

Ostatné výsledky: Horné Srnie – Dolná Súča 2:0, Drietoma – Mn. Lehota 1:0, Selec – Dubodiel 3:2, Neporadza – Mel.-Lieskové odložené.

Dorast – IV. liga severozápad

Dolné Vestenice – Tr. Stankovce 9:2, góly OŠK: M. Novák, A. Repka

Starší žiaci – IV. liga

Svinná – Tr. Stankovce 5:1, gól OŠK: A. Demjanovič

Mladší žiaci – IV. liga

Tr. Stankovce – Soblahov 6:3, góly OŠK: A. Demjanovič 2, D. Holboj, M. Krajčovič, M. Minárik, M. Ružička

Prípravka – Sever I

Tr. Stankovce – Tr. Teplá 5:2, góly OŠK: M. Baluška 2, M. Ružička, D. Dohňanský, J. Fraňo