Béčko vyhralo napriek trom červeným kartám, ml. žiaci zdemolovali Ľuborču

Muži A – IV. liga severozápad

Tr. Stankovce – Holíč 2:0 (1:0)

Zápas sa hral krásneho slnečného počasia, ale fúkal mierny vietor. Hral sa rýchly, útočný futbal a útoky sa striedali na oboch stranách. Prvú šancu mal už v 2. min. Hrubý, ale bol z toho len roh. V 6. min. sa dostal do dobrej streleckej pozície Kováčik, ale jeho strela bola nepresná. Hráči Trenč. Stankoviec si potom vypracovali územnú prevahu, vyvíjali tlak na súperovu bránu, ale šance neprichádzali. Hráči Holíča hrozili hlavne z rýchlych brejkov, ale domáca obrana ich do vyložených šancí nepúšťala. Obrovskú šancu na otvorenie skóre zápasu mal v 24. min. Kováčik, ale Ravasovi v bráne hostí pomohlo brvno. Domáci hráči naďalej pokračovali v nátlakovej hre a v dobíjaní súperovej brány, mladí hráči Holíča však poctivo bránili.Prvá gólová akcia sa zrodila až v 36. min., keď sa k lopte v ideálnej pozícii dostal Ďuráči a prudkou strelou rozvlnil sieť – 1:0. Domáci hráči naďalej pokračovali v tlaku a väčšinou sa hralo na polovici súpera. Domáci hráči sa však proti prehustenej obrane hostí len ťažko presadzovali a tak na prestávku odchádzali s najtesnejším vedením.

Obraz hry sa nezmenil ani v druhom polčase, domáce mužstvo malo naďalej výraznú prevahu, miestami až drvivú. Prvú šancu v 2. polčase mal v už v 47. min. Blaško, ale gól z toho nebol. V 57. min. zahrávali hráči Holíča štandardnú situáciu a lopta len tesne minula pravú tyč Zemanovičovej brány. V 61. min. sa dostal do šance Ďuráči, ale jeho prudká strela išla do náručia brankára. Ďalšia gólová akcia sa zrodila v 64. min. Do šestnástky vnikol Repa v pozícii pravého krídla, jeho prvú strelu stihol Ravas zblokovať, ale následný lob skončil v sieti – 2:0. V 68. min. si nabehol na hlavičku Ančic, ale hlavičkoval tesne nad. Rovnako neúspešne hlavičkoval v 72. min. Čibík. V 73. min. sa ocitol sám pred brankárom Antošík, ale brankár mu strelu zblokoval. V 74. min. napálil Ďuráči loptu z 10 m do brvna. Domáce mužstvo naďalej pokračovalo v útočných aktivitách, ale bez gólového efektu. Obrovskú šancu na zvýšenie náskoku mal v 88. min. Repa, ale jeho prudkú strelu vytlačil Ravas na roh. Víťazstvo mohol zpečatiť v 90. min. Pekár, ale mieril len do brankára.

góly: 36. Ďuráči, 64. Repa, ŽK: Ďanovský, Repa – Uher, Mihálik, rozhodoval: Švolík, 200 divákov.

TR. STANKOVCE: Zemanovič – Antošík (90. Pekár), Kováčik (64. Marcinát), Kvasnice, Čibík, Hrubý, Repa (89. Polek), Blaško (77. Biras), Ďanovský, Ďuráči, Ančic. Tréner: R. Pevný.

Ostatné výsledky: Hlohovec – Vrbové 4:2, Jasl. Bohunice – Prečín 4:0, Boleráz – Veľké Kostoľany 0:0, Malženice – Šimononvay 2:0, Domaniža – Tr. Teplice 2:0, Častkovce – Partizánske 2:0, Nová Dubnica – Myjava 1:1.

Muži B – VII. liga sever

Dolná Súča – Tr. Stankovce B 1:2 (1:1)

V Dolnej Súči sme nastúpili v pozmenenej zostave a hráči, ktorí nastúpili, si svoje miesto zastali. Na začiatku zápasu sme si vytvorili dve šance, ktoré sme nepremenili. Súper hrozil najmä z rýchlych protiútokov, z ktorých mu jeden vyšiel. Do polčasu sme vyrovnali priamym kopom Zverbíka. V druhom polčase sa začal prejavovať hlavný rozhodca. Svojimi jednostrannými a nepresnými výrokmi proti nášmu mužstvu vniesol na ihrisko nervozitu. Napriek tomu sme sa ujali vedenia. Následne nezmyselnými tromi červenými kartami oslabil náš tím a bonbónikom na torte bola vymyslená penalta v nadstavenom čase, ktorú zneškodnil výborne chytajúci Horváth. Poďakovanie patrí hráčom ako aj výborným fanúšikom. Pán Kahúň by sa mal nad sebou zamyslieť, či chce takto pomáhať slovenskému futbalu.

góly: 8. M. Pleva – 23. Zverbík, 72. Minaroviech, ČK: 89. Chudý, 85. Sedláček, 79. Hudec, rozhodoval: Kahúň, 100 divákov.

TR. STANKOVCE B: Horváth – Minaroviech, Rezníček, Zverbík, Berko, Arbet, Chudý, Sedláček, Poruban, Mandinec (46. Arnold), Hudec

Ostatné výsledky: Mn. Lehota – Selec 5:0, Mel.-Lieskové – Drietoma 7:0, Dolná Poruba – Dubodiel 4:0.

Tr. Stankovce – Ľuborča 23:1

Góly OŠK: T. Lauko 6, M. Krajčovič 5, T. Kudláč 3, D. Holboj 3, A. Pevný 2, A. Demjanovič, M. Minárik, J. Sládek, vlastný

Tr. Stankovce – Tr. Teplice 9:0

Góly: T. Lauko 3, A. Demjanovič 3, M. Krajčovič 2, A. Pevný