Béčko porazilo lídra, dorast predčil Bošany

AUTOR: TIMOTEJ BULKO

Muži A – IV. liga severozápad

Veľké Kostoľany – Trenčianske Stankovce 2:1 (0:1)

Góly: 59. Beko, 82. Strečanský – 15. Repa. R. Turba, ŽK: Strečanský, Ajpek – Čibík, Repa, Kováčik, Ďuráči, 100 divákov.

T. STANKOVCE: Zemanovič – Antošík, Puna (75. Chudý), Kvasnica, Čibík, Marcinát (55. Poruban), Repa, Kobáčik, Ďanovský, Ďuráči, Hazda. Tréner R. Pevný.

Ostatné výsledky: Myjava – Častkovce 3:1 (3:0), Šimonovany – N. Dubnica 1:0 (0:0), Vrbové – Prečín 0:1 (0:1), Holíč – Malženice 1:3 (0:0), Domaniža – J. Bohunice 2:0 (1:0), Partizánske – Hlohovec 1:1 (0:0), Tr. Teplice – Boleráz odložené pre nespôsobilý terén.

Muži B – VII. liga sever

Tr. Stankovce B – Mel.-Lieskové 2:0 (0:0)

V šlágri kola nastúpilo domáce mužstvo, ktoré bolo v priebežnej tabuľke na 3. mieste, proti lídrovi tabuľky. Hralo sa na mokrom teréne poznačenom dlhotrvajúcim dažďom, ale pred zápasom dážď ustal. Hra bola od začiatku vyrovnaná, mužstvá predvádzali kombinačný futbal, ale do šancí sa hráči nedostávali. Prvá šanca prišla v 13. min. Arbet zahrával štandardnú situáciu a a jeho prudkú umiestnenú strelu, smerujúcu k pravej tyči, vytlačil hosťujúci brankár na roh. Hra sa naďalej presúvala od jednej brány k druhej. V 27. min. mali domáci hráči obrovskú šancu otvoriť skóre zápasu, Sedláček naservíroval loptu voľnému Mandincovi, ale hosťujúcemu brankárovi pomohlo brvno. V 32. min. unikol Sedláček, prihral Mandincovi, ale ten bol v šestnástke faulovaný. Pokutový kop kopal Mandinec, ale brankár mu strelu vystihol. Domáci hráči mali miernu územnú prevahu a v útoku boli nebezpečnejší. V závere 1. polčasu sa domáci hráči snažili streliť gól, Sedláček aj v 45. min. prekonal brankára, ale rozhodca gól neuznal pre údajný ofsajd. A tak mužstvá odchádzali na prestávku za bezgólového stavu.

V úvode 2. polčasu boli aktívnejší hráči domáceho mužstva, mali územnú prevahu, ale nič z toho nevyťažili. V 53. min. mal šancu Mandinec, ale strieľal nad bránu. V 56. min. po akcii celého mužstva sa dostal do šance Sedláček, ale sám pred brankárom mieril vedľa. Tlak domáceho mužstva sa stupňoval a hostia hrozili hlavne z rýchlych brejkov. Aktívna hra sa nakoniec domácemu mužstvu vyplatila. V 72. min. unikol po pravom krídle Sedláček a krížnou strelou prekonal Kostelanského v bráne hostí – 1 : 0. Hra sa potom vyrovnala a hostia sa viac tlačili pred domácu bránu. V 77. min. mal šancu Vilímek, ale Horváth jeho strelu kryl. V 79. min. unikol po pravom krídle Gábor a prudkou strelou rozvlnil sieť – 2 : 0. V 79. min. bol v šanci Sedláček, ale neuspel. Rovnako neuspel v 82. min. Gábor, keď išiel sám na brankára. V 86. min. mali hostia super šance, ale spálili aj nemožné. V 88. min. mal gólovú šancu Kmeťo, ale skóre sa nemenilo. Stankovské „béčko“ tak dosiahlo proti lídrovi tabuľky cenné a zaslúžené víťazstvo.

góly: 72. Sedláček, 79. Gábor, rozhodoval: Svetkovič, 170 divákov.

TR. STANKOVCE B: Horváth – Minaroviech (46. Rezníček), Berko, Arbet, Šišovský, Biras (67. Kmeťo), Gábor, Chudý, Sedláček (90. Švajčík), Poruban, Mandinec (80. Husár)

Ostatné výsledky: Dolná Poruba – Neporadza 7:1, Dubodiel – Mn. Lehota 2:2, Drietoma – Horné Srnie 5:1, Selec – Dolná Súča nehrali.