Béčko “sfúklo” Motešice

stankk

Muži A – IV. liga severozápad

Tr. Stankovce – Boleráz 0:2 (0:1)

Boleráz má túto jar kvalitné mužstvo, dosahuje pozoruhodné výsledky a tak sa dal čakať dobrý zápas a tuhý boj o body. Zápas bol od začiatku vyrovnaný a viedol sa taktický boj. V prvej gólovej šanci bol v 7. mni. Ďanovský, ale tiesnený obrancom nedokázal presne zakončiť. Ďalšie šance nevyužili Ďuráči ani Hazda. Hostia sa bezhlavo nevrhali do útočenia, ale keď sa im naskytla príležitosť, tak bolo pred Zemanovičovou bránou horúco. Hral sa kvalitný futbal s patričným nasadením na oboch stranách. V 26. min. skúšal Zemanovičovu pozornosť kapitán Bolerázu Mackovčín, ale Zemanovič sa nenechal prekvapiť. Trenč. Stankovce si postupne vypracovali miernu ôzemnú prevahu a mali loptu častejšie na svojich kopačkách. Dlhé minúty sa však hralo bez šancí na oboch stranách a bol to hlavne boj v stred poľa. V 36. min. sa  dostal do šance Hazda, ale bol tiesnený. V 37. min. mohol na druhej strane skórovať hosťujúci Blaško, ale strieľal tesne vedľa ľavej tyče. Hostia veľa gólových šancí nemali, ale v 40. min. im vyšla akcia, na konci ktorej bol Guoth a prekonal Zemanoviča – 0:1. Ten istý hráč mal šancu aj v 43. min., ale v tomto prípade sa nepresadil. Ďalšiu šancu Bolerázu nevyužil v 45. min. Blaško.

Aj v druhom polčase sa hral kvalitný futbal a hra bola naďalej vyrovnaná. Prvá šanca prišla v 51. min. a bol v nej hosťujúci Daniš, ale hlavičkoval vedľa brány. V 60. min. zabránil takmer istému gólu Takáč, keď vyhlavičkoval loptu z bránkovej čiary. V 64. min. kopali hráči Bolerázu priamy kop spoza šestnástky a Líška technickou strelou prekonal Zemanoviča – 0:2. V 70. min. ohrozil Zemanovičovu bránu Guoth a jeho prudká strela išla len tesne nad brvno. Hráči Bolerázu boli v týchto fázach zápasu aktívnejší a neustále hrozili z rýchlych protiútokov. Hráči Trenč. Stankoviec sa ešte snažili niečo spraviť s výsledkom zápasu, ale proti ním stála dobre organizovaná obrana Bolerázu. Hráči Bolerázu kontrolovali vývoj zápasu a nedávali hráčom Trenč. Stankoviec šancu na možný zvrat. V 86. min. kopal priamy kop domáci Blaško, ale spoluhráči jeho center nezúžitkovali. Boleráz už svoje vedenie udržal až do konca zápasu a Trenč. Stankovce si pripísali prvú jarnú prehru na domácom ihrisku.

Góly: 40. Guoth, 64. Líška, ŽK: Takáč – Hutár, rozhodoval: Šandrik, 300 divákov.

TR. STANKOVCE: Zemanovič – Antošík, Blaško, Ďanovský (66. Biras), Repa, Takáč, Kvasnica, Čibík, Ďuráči, Ančic (78. Kováčik), Hazda (80. Šišovský). Tréner: R. Pevný.

Ostatné výsledky: Holíč – Častkovce 1:1, Boričce – Myjava 4:0, Jasl. Bohunice – Partizánske 4:1, Šimonovany – Vrbové 3:0, Nová Dubnica – Hlohovec 3:2.

Muži B – VIII. liga Trenčín

Tr. Stankovce B – Motešice 11:0 (6:0)

Domáci hráči si od začiatku zápasu vytvorili územnú prevahu a neustále vyvíjali tlak na súperovu bránu. Tlak Trenč. Stankoviec narastal a prvý gól do súperovej siete padol v 10. min. a jeho autorom bol Púček – 1:0. V 14. min. po faule v šestnástke hostí sa kopal pokutový kop, ktorý bezpečne premenil Zverbík – 2:0. V 16. min. mal výbornú šancu na zvýšenie skóre Púček, ale strieľal vedľa ľavej tyče. Domáci hráči hrali v pohode a hostia sa na polovicu domácich dostávali len sporadicky. V 22. min. bol v samostatnej akcii Pekár a krížnou strelou z ostrého uhla prekonal Beňa v bráne Motešíc – 3:0. V 24. min. bol v šanci Chudý, ale jeho prudká strela išla tesne nad brvno. Gólový koncert v podaní domácich hráčov naďalej pokračoval a v 32. min. bol autorom ďalšieho gólu Husár – 4:0. V 37. min. stratili hostia loptu v strede ihriska a do sólo úniku sa dostali dvaja domáci hráči. Husár potom v šestnástke hostí nezištne prihral Patrikovi Porubanovi a ten do prázdnej brány pohodlne skóroval – 5:0. V 39. min. sa v šestnástke najlepšie zorientoval Husár a strelou k tyči uzavrel skóre prvého polčasu – 6:0. Obraz hry sa nezmenil ani v druhom polčase a tlak Trenč. Stankoviec naďalej pokračoval. V 49. min. mal šancu Púček a dokázal ju aj premeniť – 7:0. Hráči Trenč. Stankoviec hrali naďalej v pohode a v 58. min. po samostatnej akcii Pekár prekonal Beňa – 8:0. V 64. min. sa však nemýlil a s prehľadom skóroval Matej Hudec – 9:0. V 79. min. sa diváci dočkali desiatky, keď autorom gólu bol Pekár – 10:0. To ešte nebolo všetko, v 86. min. uzavrel gólový koncert stankovskej rezervy najmladší hráč na ihrisku Šišovský – 11:0. Hráči Trenč. Stankoviec „B“ tak pevne kráčajú za svojim cieľom, ktorým je postup do vyššej súťaže.

Góly: 22., 58. a 80. Pekár, 32. a 39. Husár, 10. a 49. Púček, 14. Zverbík (11 m), 37. Poruban, 64. M. Hudec, 86. Šišovský, rozhodoval: Vaňo, 70 divákov.

TR. STANKOVCE B: Horváth – Arbet, Kmeťo, Zverbík, Chudý, Pekár, Berko, Poruban (46. Šišovský), Púček (58. Minaroviech), Husár, Hudec

MOTEŠICE: Beňo – Horňák, Peťko, Sýkora, Riška, J. Krivoklátský, Benčo, Dovičin, Tašár, Drienka, T. Krivoklatský (46. Tomeček)

Ostatné výsledky: Svinná – Ivanovce 4:4, Bobot – Motešice 3:2.

Dorast  - IV. liga severozápad

Dolné Vestenice – Tr. Stankovce 4:0 (1:0)

TR. STANKOVCE: Jaščur – Rezníček (30. J. Repka), Mareček, Sedláček (58. Siva), Blízik, Arnold, Eliáš (21. Hlavatý), Gróf, Vašek (75. Ľ. Repka), A. Repka, Pavlis. Tréner: I. Bulovčák.

Ostatné výsledky: Dolná Súča – Tr. Turná 4:5, Holíč – Nemšvá 3:7, Bošany – Beluša 0:6, Lednické Rovne – Borčice 0:2.

Starší žiaci – IV. liga

Tr. Jastrabie – Tr. Stankovce 0:1 (0:0)

Gól: 39. Fraňo

TR. STANKOVCE: Siva – Rožník, Gažo, Molnárová, Szabo, Fraňo (62. Lendvay), Frič, Kubáň, Sliva, Fiala, Husár (59. Vlk). Tréner: R. Balaj.

Ostatné výsledky: Krajné – Bobot 4:1, Horné Srnie – Svinná 0:1, Zamarovce – Záblatie 0:2, Čachtice – St. Turá 5:2, Bošáca – Tr. Turná 1:0, Dolná Súča – Soblahov 3:4.

Mladší žiaci – IV. liga

Tr. Bohuslavice – Tr. Stankovce 0:2 (0:1)

Góly: 28. Sliva, 38. Mojžiš

TR. STANOVCE: Čmárik – Kudláč, Markovský, Pazdera, Sliva, Pevný, Mojžiš, Holboj, Lackovich, Polhorský, Demjanovič

Ostatné výsledky: Selec – Chocholná-Vel. 0:6, Kálnica – Horná Súča 12:2, Záblatie – Soblahov 9:0.

PRÍPRAVKA

Tr. Stankovce – Tr. Teplice/D. Poruba 13:5, góly domácich: Ružička 4, Sládek, 3, Lackovich 2, Minárik 2, Gažo, Breznický

Dohrávka: Kľúčové – Tr. Stankovce 11:5, góly hostí: Sládek 3, Ružička, Breznický